Чи потрібно вивчати іноземні мови і, якщо так, то які?

Чи потрібно вивчати іноземні мови і, якщо так, то які?

Чи потрібно вчити іноземні мови?

На перший погляд може здатись, що без цього можна обійтись, оскільки вже є багато програмних перекладачів, які в реальному режимі часу дозволяють не лише перекласти текст з іноземної мови, але навіть комунікувати з іноземцем. Найближчим часом з допомогою технічно-програмних продуктів ми досягнемо такого рівня, що навіть не будемо відчувати різницю в спілкуванні з іноземцем чи носієм вашої рідної мови. Тому з такої точки зору вчити іноземну мову, як і вивчати будь-яку іншу дисципліну, не потрібно - ваш смартфон чи в майбутньому якийсь інший гаджет вирішать ці проблеми. Але при цьому людина стає повністю залежною від технічно-програмних пристроїв та людей чи штучного інтелекту, які їх створять.

Якщо ж ви бажаєте бути незалежними (тобто мати можливість вибору: чи використовувати, чи ні) від гаджетів, то іноземні мови вчити потрібно.

Чому потрібно вчити мови?

По-перше, як писалось вище, щоб бути незалежними.

По-друге, для саморозвитку. Вивчення іноземних мов є потужним інструментом розвитку мислення та пам'яті. Можна тренувати мислення та пам'ять штучно, займаючись на різних інтелектуальних тренажерах, а можна, вивчаючи іноземну мову.

По-третє, для розширення вашого світогляду, Недаремнокажуть: "скільки знаєш мов, стільки прожив життів".

Які ж мови вивчати?

Це залежить від багатьох чинників: як практичних, так і емоційних.

Якщо говорити про саморозвиток, то потрібно вчити хоча б дві мови, які є різними за своєю будовою, наприклад, якусь європейську та  китайську чи арабську. Іх порівняння гарно тренуватиме мислення, а вивчення слів - пам'ять.

З практичної точки зору варто вчити мову, на якій спілкується більша кількість людей. Це англійська, французька, німецька, іспанська, китайська, арабська, тощо. Варто вчити мови країн-сусідів, оскільки більше шансів, що ви цією мовою скористаєтесь. Також вивчайте мови країн, де проживають ваші родичі чи друзі, яких ви будете відвідувати. 

Якщо брати емоційну сладову, то мова для вивченя обирається шляхом "хочеться, подобається, цікаво, тощо".

З точки зору майбутнього варто вчити мову тієї країни, яка буде в світових лідерах через 10 і більше років, але в цьому випадку потрібно правильно зпрогнозувати.

З якої іноземної мови краще починати?

На мою думку, з англійської (вважається найлегшою для вивчення) та/або мови наших сусідів: російської, польської, тощо.

Posted on